შუა დერეფნის ქალაქების განვითარების გაძლიერება დასავლეთ საქართველოში
სამტრედიაში „შუა დერეფნის ქალაქების განვითარების“ სამუშაო შეხვედრა გაიმართა თემაზე „შუა დერეფნის ქალაქების განვითარების გაძლიერება დასავლეთ საქართველოში“.
შეხვედრას ესწრებოდნენ სამტრედიის მუნიციპალიტეტის მერი დავით ბახტაძე, ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლები, ქუთაისის მუნიციპალიტეტების ოფიციალური პირები და გიორგი დიდიძე – რეგიონული და მთის განვითარების დეპარტამენტიდან.
ღონისძიება მოიცავდა SWOT-ანალიზის გაზიარებას, მრგვალ მაგიდას და კითხვა-პასუხის სესიას. მონაწილეებმა განიხილეს ქალაქების განვითარებისა და ეკონომიკური ზრდის ხელშეწყობის სტრატეგიები.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა კერძო და საჯარო სექტორის თანამშრომლობის მნიშვნელობას, რაც ხელს შეუწყობს სამტრედიისა და სხვა მუნიციპალიტეტების ეკონომიკურ გაძლიერებას.
სამუშაო შეხვედრის დასასრულს, ორგანიზატორმა პიერ რენომ მადლობა გადაუხადა სამტრედიის მუნიციპალიტეტს მასპინძლობისთვის და აღნიშნა, რომ შეხვედრის შედეგები მნიშვნელოვან როლს ითამაშებს რეგიონში ეკონომიკური განვითარების ახალი შესაძლებლობების შექმნაში.